Çağla Aksu

Çağla Aksu 29 şubat 1988 İstanbul doğumlu. Lisans eğitimini İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde, Tekstil ve Moda Tasarımı üzerine aldı. Mezuniyetinin ardından GEOS Boston Language İnstitute’ da eğitim aldı. Türkiye’ye döndükten sonra T.C Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Türkiye’de Dünya Kalite Belgesine sahip ilk ve tek mesleki eğitim kurumu olan, Kariyer Eğitim Kurumları’nda Modelistlik eğitimini tamamladı. Eş zamanlı, Nişantaşı’nda Haute Couture hizmet veren bir moda evinde iki yıl boyunca tasarımcı olarak çalıştı. Burada çalıştığı süre zarfında muhafazakar giyim sektörü için 3 ayrı özel koleksiyon dosyası hazırlayarak defile yapılmasına katkı sağladı.

2014 Mart ayında kendi markası CHALAH By Çağla Aksu’yu kuran tasarımcı, koleksiyonlarını butik üretim üzerine hazırlıyor. “Less is More” ilkesini her koleksiyonunda ön planda tutarak herkes gibi değil, kendi gibi olmayı hedefleyen kadınlara hitap etmeyi amaçlıyor.

2014 Aralık ayında düzenledikleri Moda ve Girişimcilik Sempozyumunda, “Stil nedir, ne değildir” konferansıyla katılımcılara uygulamalı bir eğitim verdi.

2013’te düzenlenen Yetimlere yardım organizasyonunda 11 tasarımcıdan biriydi. 11 fakir Afrika ülkesinden biri olan Burundi için, oradan ilham alarak hazırladığı 3 özel tasarım ile organizasyona katkı sağladı. 

Kendine has yorumu ve fikirleriyle her hafta moda üzerine yazılar yazmakta olan tasarımcı, okurlarının kendi modasını oluşturabilmelerinde katkı sağlamayı hedefliyor. En büyük arzusu ise; modanın peşinden sürüklenen değil, modayı peşinden sürükleyen bilinçli tüketicilerin sayısını arttırabilmek.